MÄRKUS Google’i tõlge inglise keelest
Desikandid
Kuivatusaineid on mitut tüüpi. Vedelikud nagu atsetoon ja alkoholid on dehüdreerivad ained, mis võivad veeauru õhust välja tõmmata. Tahked soolad nagu NaCl võivad samuti õhust veeauru tõmmata. Sellised kuivatusained on keemiliselt reaktiivsed ja seetõttu ei sobi paljudeks rakendusteks, kuid sobivad väga hästi muudeks rakendusteks.
Pakume naturaalset aktiveeritud alumiiniumoksiidi, savi, molekulaarsõela ja silikageeli, mis võivad kaubaga vahetult kokku puutuda ega ole kahjulikud. Pakume ka tärklisega kaltsiumkloriidi, mis seob märja soola ja takistab selle lekkimist. Kaltsiumkloriid on väga kulutõhus kuivatusaine, mis sobib konteinervedudeks, kuid on keemiliselt aktiivne ja laieneb, mistõttu see ei sobi paljudeks rakendusteks. Savi on kõige kuluefektiivsem alternatiiv (tundlike rakenduste jaoks), kui tavatingimustes on vaja suuri koguseid. Silikageel on eelistatud alternatiiv, kui tavatingimustes on vaja väiksemaid koguseid. Molekulaarsõelad on eelistatud alternatiiv, kui peavad olema täidetud eriti kuivad tingimused ja kui tingimused on külmad või kuumad. Aktiveeritud alumiiniumoksiid on vastupidav alternatiiv, kui kuivatusainet regenereeritakse mitu korda.
- Aktiveeritud alumiiniumoksiid: Poorne kuivatusaine, millel on kuivatamisel silikageeliga sarnased omadused. Aktiveeritud alumiiniumoksiidi eeliseks on kõrge muljumiskindlus ning füüsikaline ja keemiline stabiilsus. Seetõttu on see kasulik rakendustes, kus kuivatusainet regenereeritakse mitu korda.
- Kaltsiumkloriid: Sool valemiga CaCl2, mis sobib kuivatusainena temperatuuril 0 °C (või külmumistemperatuur) kuni +80 °C. See võib niiskust absorbeerida oma kaalust mitu korda ja moodustab seejärel vedela soolvee. See soolvesi on keemiliselt aktiivne ja seetõttu on oluline hoida seda lekkekindlas kotis/konteineris ja/või siduda see tärklisega geeliks.
- Kuivatav savi: Looduslik, ohutu universaalne, sobib standardrakendusteks kõikides tööstusvaldkondades. See link
- Silikageel: Seda leidub sageli väikestes pakendites, mida kasutatakse tööstuses, farmaatsias, diagnostikas ja toiduainetööstuses tänu oma suurele adsorptsioonivõimele. Ameerika Ühendriikides on see sageli pakitud toidu ja ravimitega, kuna FDA (USA Toidu- ja Ravimiamet) on silikageeli heaks kiitnud otseseks kokkupuuteks. See link
- Sinine/oranž silikageel: Silikageel värviindikaatoriga, mis näitab, kas see on kuiv või märg. Koobalt(II)kloriid on kuivalt sügavsinine ja märjana roosakas. Metüülvioletist saab muuta nii, et see muutuks oranžist roheliseks või oranžist värvituks. See Link
- Molekulaarsõel: Sobib nii farmaatsia ja diagnostika kui ka spetsiaalsete tehniliste rakenduste jaoks. Molekulaarsõelu saab valmistada erineva poorisuurusega, alates 3 Ångströmi (Angströmi) ja suuremate pooridega. Levinud pooride suurused on: 3Å, 4Å, 5Å, 10Å / 13X ja sageli kirjutatakse need 3A, 4A, 5A, 10A / 13X. Silikageelil ja savil on palju erineva suurusega poore ja seetõttu adsorbeerivad need enamikku kemikaale, kuid väikeste pooridega molekulaarsõelad suudavad adsorbeerida ainult väikseid molekule, nagu vesi, ega adsorbeeri suuri molekule. Silikageeliga koos pakendatuna võivad molekulaarsõelad silikageelist niiskust eemaldada. See link
Allpool on graafikud, mis võrdlevad silikageeli, savi ja molekulaarsõela erinevates tingimustes.
MÄRKUS: Püsiv absoluutne niiskus 10 g/m3 +20°C kuni +300°C ülaltoodud graafikul
Kuivatavad polümeerid
Kuivatusaineid saab kombineerida ka polümeeridega, nii et neid saab vormida. Polümeer aeglustab kuivatusaine adsorptsioonikiirust ja see on mõne rakenduse puhul soovitav omadus, kuna kuivatusaine ei küllastu lühikese aja jooksul täielikult, kui konteiner on kontrollimiseks avatud. Adsorptsiooni kiirus sõltub paksusest ja sügaval vormitud detaili sees olevad kuivatusained ei adsorbeeri seetõttu kunagi vett. See piirab vormimise kasulikku paksust. Pange tähele ka seda, et polümeeril on vormimisel kõrge viskoossus ja see seab piirid selle võimele täita kitsaid vorme.
Näide 1: Tropack Packmittel GmbH – TROPApuck 2 g
Näide 2: Tropack Packmittel GmbH – Active-Film M-0026
Niiskus
Niiskust saab mõõta veeauru grammides kuupmeetri õhu kohta. Kui kuum õhk jahtub, saavutab see temperatuuri, kui hakkavad moodustuma veepiisad. See temperatuur on kastepunkt. Suhteline õhuniiskus on 100% suhteline õhuniiskus, kui kaste hakkab tekkima.
Kõrgeim looduslik kastepunkt mõõdeti 2003. aastal Saudi Araabias Dharanis, see oli +35°C ja õhk oli seejärel küllastunud 40 grammi veeauruga kuupmeetri kohta. USA-s mõõdetud kõrgeim kastepunkt oli +30°C (30 grammi/m3), kuid seda juhtub harva. Enamiku paigaldiste ülempiir on +25°C (23 grammi/m3) ja arvutamisel võib keskmiselt kasutada 15 grammi/m3.
Arvestage, et hoone külmadel pindadel võib kondenseerumine alata, kui suhteline õhuniiskus on vaid 60–70%. See võib põhjustada hallitust, korrosiooni ja muid niiskusega seotud probleeme. Liiga madal suhteline õhuniiskus võib põhjustada puidu kokkutõmbumist, värvi pragunemist ja staatilise elektri teket. Liiga kuiv õhk võib põhjustada ka inimeste terviseprobleeme ja seetõttu on inimeste mugavuse tagamiseks soovitatav siseruumide õhuniiskus 25–60%.
Suvine väljas ilm
40% RH ideaalne suvepäev
50% RH mugav
65% RH ebamugav tunne
Niiskus pakendis – 4 allikat
1) Veeaur pakendi sees olevates materjalides
2) Veeaur pakendi seintel
3) Veeaur õhus pakendi sees
4) Veeauru tungimine pakendisse
Niiskuse põhjustatud kahjustused
1) Diagnostikaks kasutatavad ravimkoostised ja reaktiivid lagunevad niisketes tingimustes sageli kiiremini, kuid on erandeid, nagu kapslite geelkate, mis võib laguneda ka siis, kui tingimused on liiga kuivad, põhjustades geelkatte pragunemist ja piimjas välimust.
2) Niiskus võib soodustada hallituse, hallituse ja seente kasvu.
3) Polümeerid paisuvad sageli niisketes tingimustes ja vee olemasolu võib nõrgendada polümeersete ahelate vahelisi sidemeid. Polüester on märjana sama tõmbetugevusega, kuid nailon, rayon ja paljud teised polümeerid muutuvad nõrgemaks.
4) Niiskus võib tungida mõne materjali kristallstruktuuri ja moodustada hüdraate. Mõned materjalid on ka vees lahustuvad ja liiga kõrge õhuniiskus põhjustab pöördumatuid kahjustusi.
5) Elektroonilised komponendid, mis ei ole piisavalt kuivad, saavad jäädavalt kahjustada, kui need saadetakse läbi jooteahju. Sees olev niiskus muutub auruks ja komponent plahvatab/praguneb. Seda nimetatakse popkorni efektiks. Mõnikord on kahju ilmne ja seda on lihtne hüvitada, kuid mõnikord on see vaid väike pragu ja komponent töötab elektroonilise vooluringi testimisel, kuid hiljem paigaldamisel ebaõnnestub. Komponendi asendamise hind on suhteliselt väike, kui see tehases tuvastatakse, kuid komponendi asendamise hind, kui see on juba kohapeal paigaldatud, on palju suurem ja samuti on väga raske leida probleemi, mida komponent põhjustab vahelduva vea.
6) Niiskus võib põhjustada elektroonika lühise, kui elektrivoolu juhib vesi, mitte ettenähtud vooluring. See võib põhjustada dramaatilise tõrke, kuid võib olla ka väga raske tuvastada, kui alternatiivset teed liigub ainult väike vool.
Niiskuse indikaatori kaardid
Levinumad niiskusindikaatorikaardid kasutavad koobalt(II)kloriidi ja muudavad värvi sinisest (alla näidatud suhtelise niiskuse tase) roosaks (näidatust kõrgem RH tase). Need on saadaval paljudes versioonides ja neid on lihtne lugeda. Neid saab kasutada mitu aastat, kuid need lagunevad aja jooksul otsese päikesevalguse käes (UV-valguses) ja lagunevad ka vedela vee või kondensaadiga kokkupuutel, kuna koobalt(II)kloriid on sool, mis uhub ära vesi.
Niiskuseindikaatorid on odavad, seega ei saa te nende täpsust võrrelda kallite elektrooniliste instrumentidega. Tolerants on +/– 5% suhteline õhuniiskus temperatuuril 20 °C (+/– 2 °C) ja kõrvalekalded on ligikaudu 2,5% suhtelisest õhuniiskusest 5 °C kohta temperatuuril üle ja alla 20 °C. Koobalt(II)kloriidi värvus muutub hiljem temperatuuridel üle 20 °C ja varem temperatuuril alla 20 °C.
Kuigi Euroopa Ühendus (EÜ) on välja andnud direktiivi, mis liigitab koobalt(II)kloriidi sisaldavad esemed mürgisteks, ei ole ta neid indikaatorkaarte keelanud. Siiski soovitakse need asendada koobaltivaba niiskuse indikaatori kaartidega. Üks näide põhineb vask(II)kloriidil ja selle pruunil, kui see on kuiv, ja Azure’il, kui see on märg.
Lisateave niiskusindikaatori kaartide kohta. See link
Sukeldumiskindlad õhupuhastid
Sukeldumiskindlaid ventilaatoreid nimetatakse ka kaitseventilaatoriteks või “vabahingajateks”. Need põhinevad membraanil, mis hoiab vedelat vett ja veepiisad väljas, kuid laseb veeauru ja õhku läbi rõhu ühtlustamiseks. Membraani hüdrofoobsed omadused takistavad vedela vee läbimurdmist, kuid võimaldavad veeauru läbitungimist. Membraanist imbuvad ka teised veeauruga sarnase molekulisuurusega gaasid (~3,1Å või vähem). Mõned membraanid töötavad mõlemas suunas võrdselt hästi, kuid mõnel membraanil on üks külg, mis on mõeldud väljas ja teine külg sissepoole. Aitame teil määrata, millist tüüpi kasutada, ja arvutada õige mõõtme.
Ülaltoodud sukeldushingajat saab sukelduda 1 meetri sügavusele vee alla 2 tunniks ilma vedela vee lekkimiseta. Kuid õhk ja veeaur võivad membraanist läbida ja voolukiirus sõltub rõhu erinevusest. Nominaalne voolukiirus on 30 cc/min @ 1″ Wg ja 85 cc/min @ 6″ Wg, kus Wg on tolline veemõõtur, mitte-SI mõõtühik rõhu jaoks ja cc/min on õhu ja veeauru kuupsentimeetrit minutis standardne rõhk.
Näide: Kujutage ette, et meil on veekindel kast ja see talub maksimaalset rõhku 6″ Wg. Kujutage ette, et selle kasti temperatuur tõuseb kiirusega +1 °C minutis. Kujutage ette, et seda kasti õhutatakse ühe immersiooniga Õhupuhasti voolukiirusega 85 cc/min @ 6″ Wg.
Küsimus: Kui suur võib selle kasti sisemine õhuhulk olla, kui õhu maksimaalne paisumine peab olema alla 85 cm3/min +25°C juures?
Arvutamine: normaalrõhul ja -temperatuuril on gaasi lineaarne paisumine, kui võrrelda absoluutse temperatuuriga Kelvinites (K), kus temperatuur Kelvin on temperatuur Celsiuse + 273 kraadides.
Temperatuur +25°C = (25+273) K = 298 K
Helitugevus (V) * 1(°C/min)/298°K < 85 cc/min
Helitugevus (V) < 298 * 85 cc
Helitugevus (V) < 25330 cc
Tulemus: Kast peab olema alla 25 liitri (25330 cc) ühe sukeldumisõhupuhasti kohta
Niiskuse aurude ülekandekiirus (MVTR)
(Veeauru ülekandekiirus (WVTR) või veeauru läbilaskvus)
Veeauru molekulid on väga väikesed ja võivad seetõttu tungida läbi materjalide. Materjali tüüp ja paksus mõjutavad kiirust. Materjalid, nagu metall ja klaas, on veeauru jaoks raskesti imbuvad, kuid materjalid, nagu kangad ja plast, on kergesti imbuvad. Alumiiniumikihi lisamine kilekotile parandab seega oluliselt veeauru läbitungimise vältimise võimet. MVTR-i kõige levinum rahvusvaheline mõõtühik on g/m²/päevas. Alumiiniumfooliumlaminaatide määr võib olla nii madal kui 0,001 g/m²/päevas, kuid kanga puhul võib määr olla mitu tuhat g/m²/päevas. MVTR väärtus sõltub suhtelisest õhuniiskusest ja temperatuurist. Kõrge õhuniiskus ja temperatuur annavad kõrgema MVRT väärtuse. Tavalises laos hoidmiseks võib huvi pakkuda MVTR väärtuse teadmine +25°C ja 40% suhtelise õhuniiskuse juures, aga troopilistes tingimustes hoidmisel võib huvi pakkuda MVTR väärtuse teadmine +35°C ja 85% juures. RH.
Näide: Kujutage ette, et meil on lamineeritud alumiiniumfooliumist valmistatud niiskustõkkekott (MBB). Selle koti MVTR on +25°C ja 40% suhtelise õhuniiskuse juures 0,01 g/m²/päevas. Koti esi- ja tagakülje sisepind on 2 x 100 x 150 mm = 30000 mm2 = 0,03 m2. Kujutage ette, et meile meeldib hoida toodet tavalises laos 5 aastat ja meile meeldib, et suhteline õhuniiskus on koti sees kõik need aastad alla 10%.
küsimus: Kui palju kuivatusainet kotti vajame?
Arvutus: Kotti läbinud veeauru koguse saab arvutada järgmiselt:
MVRT väärtus * pindala * päevade arv
0.01 * 0.03 * (5×365) = 0.5475 grammi
Molecular Sieves on parem alternatiiv kui savi või silikageel, kui tahame hoida kotis 10% suhtelist õhuniiskust. Molekulaarsõela läbilaskevõime on 15% adsorptsioon +25°C ja 10% suhteline õhuniiskus (nagu on näidatud eelmisel graafikul). Samuti peame lahutama 2% adsorptsiooni, kuna kuivatusainetel võib see olla, kui need on uued tehasest. Seetõttu saab meile vajaliku molekulaarsõela koguse arvutada järgmiselt:
Summa > 0.5475/((15-2)%)
Summa > 0.5475/0.13
Summa > 4.2 gram
Surveventiilid
Surveklapid, tuntud ka kui rõhualandusventiilid, rõhuvabastusventiilid või õhutusventiilid. Need on vedruga ventiilid, mis kaitsevad suletud mahuteid liigse rõhu või vaakumi eest. Seetõttu saab nende konteinerite maksumust, kaalu ja suurust vähendada. Need vedruga ventiilid pakuvad suuremat voolukiirust kui sukeldumiskindlad ventilaatorid. Võrreldes sukeldumiskindlate ventilaatoritega on need 100% suletud, kui rõhuerinevus on väike.
Need ventiilid on erineva suurusega erinevate õhuvoolude jaoks ja ka erineva avanemisrõhuga. Kahesuunaliste rõhualandusventiilide puhul võib avanemisrõhk ülerõhu korral olla erinev vaakumiga võrreldes. Mõned mahutid taluvad kõrget ülerõhku, kuid on vaakumi suhtes väga tundlikud. Seetõttu on oluline teha arvutused, et määrata kindlaks, milliseid surveklappe kasutada. Aitame teid nende arvutuste tegemisel või järgige arvutusjuhendit selles brošüüris AGM Container Controls – Breather Valves
Näide: AGM-ventiili TA238-30-30-R ülerõhu korral on pragunemisrõhu vahemik 3,00-4,00 PSID ja uuesti tihendusrõhk pärast pragunemist vähemalt 3,00 PSID. Minimaalne voolukiirus on 2 SCFM 4,5 PSID juures. Alarõhu (vaakum) jaoks on sama klapi pragunemisrõhu vahemik 3,00–4,00 PSID ja uuesti tihendusrõhk pärast pragunemist vähemalt 3,00 PSID. Minimaalne voolukiirus on 2 SCFM 4,5 PSID juures. Pange tähele, et voolukiirus ei ole kõigi rõhkude jaoks fikseeritud, vaid järgib kõverat ja siin on allpool toodud voolukiirus v.s. AGM-klapi TA238-30-30-R rõhukõverad.
AGM toodab mitmesuguseid õhutusventiile, sealhulgas ventiile, mis hoiavad tolmu, vee ja puhuva liiva konteineritesse sisenemise eest. Mõned neist on kaitstud ka raadiosageduslike häirete (RFI) eest, et hoida raadiosignaale konteineris või väljaspool. Mõned suure vooluhulgaga versioonid on magnetventiilid ja need avanevad kiiremini täieliku õhuvooluni. Need õhutusventiilid vastavad nõuetele SAE AS27166 (asendab tühistatud MIL-V-27166) ja MIL-DTL-27166, mis on MIL-V-27166 taastatud versioon.
Demonstratsioon – rongitanker plahvatab vaakumist
Standardid
Transport ja ladustamine on alati olnud probleem. Suurema osa ajaloost on inimesed pidanud toitu hoidma vähemalt aasta, et enne järgmist saagikoristust nad nälga ei jääks. Samuti on olnud vaja vältida metallide korrosiooni ja kangaid hallituse eest. See on olnud sõjaväe jaoks eriti oluline, kuna neil on vaja varusid väga pikka aega ladustada ning seejärel transportida ja ladustada kliimavööndites, mis pakuvad ladustamiseks palju erinevaid probleeme. USA kaitseministeerium (DoD) oli seetõttu varakult MIL-i standardi kehtestamisel. Sellele on järgnenud muud standardid, mis on paljuski sarnased. Prantsusmaal on neil AFNOR-standard ja Saksamaal sarnane DIN-standard ja BWB TL-standard. Elektroonikatööstuse jaoks on olemas ka standardorganisatsioon JEDEC ja nad avaldavad tööstusharuspetsiifilisi standardeid ladustamiseks ja käitlemiseks.
AFNOR NF H 00321
1 Unité Prantsuse AFNOR standardist suudab 23°C ja 40% suhtelise õhuniiskuse juures siduda 100 grammi niiskust. See on samaväärne 16 ühikuga US MIL-D 3464 E või 16 Einheiteniga vastavalt Saksa standardile DIN55473.
BWB TL 6850-0008
Saksa sõjaline standard BWB (Bundesamt F. Wehrtechnik und Beschaffung)
DIN 55473
16 Einheiten Saksa DIN55473 järgi on samaväärne 16 ühikuga US MIL-D 3464 E või samaväärne 1 ühikuga Prantsuse AFNOR standardis, mis suudab siduda 100 grammi niiskust 23°C ja 40% suhtelise õhuniiskuse juures.
JEDEC J-STD-033D
IPC/JEDECi ÜHISSTANDARD NIiskuse/tagasivoolu tundlike PINNAKINDLUSSEADMETE KÄSITSEMISE, PAKKIMISE, TRANSPORTIMISE JA KASUTAMISE jaoks
MIL-standards mida kasutavad USA sõjaväelased, võib sageli leida QuickSearch
MIL-D-3464C
USA kaitseministeerium (DoD) andis 1963. aastal välja standardi MIL-D-3464C, mis hõlmab kuivatusainete kasutamist kottides pakendamiseks ja staatiliseks kuivatamiseks.
MIL-D-3464D
aastal värskendati standardit MIL-D-3464D-ks, et hõlmata ka adsorptsioonivõimet, kuivatusaine osakeste suurust, adsorptsioonikiirust ja seda, kui tolmukindlad, tugevad ja söövitavad kuivatusainekotid olid.
MIL-D-3464E
1987 aastal uuendati standardit MIL-D-3464E download
MIL-P-116J
Alates 1988 asendatud MIL-STD-2073-1C
MIL-STD-1510B
Alates 1988 asendatud MIL-STD-2073-1C
MIL-STD-2073-1B
Alates 1991 asendatud MIL-STD-2073-1C
MIL-STD-2073-2C
Alates 1991 asendatud MIL-STD-2073-1C
MIL-STD-2073-1C
Alates 1996. aastast – SÕJALISTE PAKENDITE STANDARDPRAKTIKA download
Kotid, millel on Saksa DIN 55473 standard, TL 6850-0008, Prantsuse AFNOR NFH 00321 ja USA MIL-D 3464 E. Need vastavad EL-i seadustele ja mõned on FDA (USA Toidu- ja Ravimiamet) poolt heaks kiidetud kasutamiseks koos ravimite ja toiduainetega.
Erinevad kuiva savi partiid adsorbeerivad erineva koguse niiskust. Seetõttu muudetakse iga partii savi kogust. “Kaalurakendus.” allolevates tabelites ei ole seega täpne, vaid “rakendus”. ligikaudne kaal.
1 Prantsuse AFNOR standardi ühik suudab 23°C ja 40% suhtelise õhuniiskuse juures siduda 100 grammi niiskust. See on samaväärne 16 ühikuga US MIL-D 3464 E või 16 Einheiteniga vastavalt Saksa standardile DIN55473.
DIN või MIL | Kaal | @ 20% RH |
---|---|---|
1/6 UNIT | 6 gram | +0.7 gram |
1/3 UNIT | 12 gram | +1.5 gram |
1/2 UNIT | 18 gram | +2.2 gram |
1 UNIT | 35 gram | +4.5 gram |
2 UNITS | 71 gram | +9 gram |
4 UNITS | 142 gram | +18 gram |
8 UNITS | 285 gram | +36 gram |
16 UNITS | 570 gram | +72 gram |
32 UNITS | 1140 gram | +144 gram |
DIN või MIL | Kaal | @ 40% RH |
---|---|---|
1/6 UNIT | 6 gram | +1 gram |
1/3 UNIT | 12 gram | +2 gram |
1/2 UNIT | 18 gram | +3.1 gram |
1 UNIT | 35 gram | +6.2 gram |
2 UNITS | 71 gram | +12.5 gram |
4 UNITS | 142 gram | +25 gram |
8 UNITS | 285 gram | +50 gram |
16 UNITS | 570 gram | +100 gram |
32 UNITS | 1140 gram | +200 gram |
DIN või MIL | Kaal | @ 80% RH |
---|---|---|
1/6 UNIT | 6 gram | +1.6 gram |
1/3 UNIT | 12 gram | +3.2 gram |
1/2 UNIT | 18 gram | +5 gram |
1 UNIT | 35 gram | +10 gram |
2 UNITS | 71 gram | +20 gram |
4 UNITS | 142 gram | +40 gram |
8 UNITS | 285 gram | +80 gram |
16 UNITS | 570 gram | +160 gram |
32 UNITS | 1140 gram | +320 gram |
Ühiku teisendus
Allpool on loetletud ja võrreldavad mõned levinumad ühikud. On ka teisi üksusi ja enamiku neist leiate aadressilt UnitConverters.net
Pikkus
1 in = 2.54 cm = 0.0254 m
1 ft = 30.48 cm = 0.3048 m
1 yard = 91.44 cm = 0.9144 m
1 mile = 1.6093 Km = 1609.3 m
Surve
pascal [Pa]
1 kilopascal [kPa] = 1000 pascal [Pa]
1 bar = 100000 pascal [Pa]
1 psi [psi] = 6894.7572931783 pascal [Pa]
1 Standard atmosphere [atm] = 101325 pascal [Pa]
1 megapascal [MPa] = 1000000 pascal [Pa]
1 newton/square meter = 1 pascal [Pa]
1 millibar [mbar] = 100 pascal [Pa]
1 dyne/square centimeter = 0.1 pascal [Pa]
1 kilogram-force/square meter = 9.80665 pascal [Pa]
1 pound-force/square foot = 47.8802589804 pascal [Pa]
1 pound-force/square inch = 6894.7572931783 pascal [Pa]
1 torr [Torr] = 133.3223684211 pascal [Pa]
1 millimeter mercury (0°C) = 133.322 pascal [Pa]
1 inch mercury (32°F) [inHg] = 3386.38 pascal [Pa]
1 inch mercury (60°F) [inHg] = 3376.85 pascal [Pa]
1 millimeter water (4°C) = 9.80638 pascal [Pa]
1 inch water (4°C) [inAq] = 249.082 pascal [Pa]
1 foot water (4°C) [ftAq] = 2988.98 pascal [Pa]
1 inch water (60°F) [inAq] = 248.843 pascal [Pa]
1 foot water (60°F) [ftAq] = 2986.116 pascal [Pa]
1 atmosphere technical [at] = 98066.500000003 pascal [Pa]
Temperatuur
°F = °C*1.8 + 32
°C = (°F – 32) / 1.8
°R = °F + 459.67
°K = °C + 273.15
Helitugevus
1 in3 = 16.387 cm3
1 ft3 = 0.0283 m3
1 us f.oz = 29.574 ml
1 imp f.oz = 28.41 ml
1 us gal = 3.7854 l
1 imp gal = 4.546 l
Kaal
1 OZ = 28.35 g
1 lb = 0.4536 kg = 453.6 g
1 imp ton = 1016 kg